آشنایی با مراحل چاپ کتاب برای هر مهارت و کسب و کاری که دارید در موفقیت و افزایش اعتبار شما نقش موثری خواهد داشت . درضمن با چاپ کتاب می توانید موضوعاتی که فکر می کنید بهتر است به گوش اغلب افراد برسد را نوشته و نشر کنید.

شما در هر زمینه ای که فکر می‌کنید از علم و دانش کافی بهرمند هستید می‌توانید دانش خود را در قالبی کتابی با ارزش و ماندگار ارائه دهید و برای خود ارزشی دو چندان در حرفه و محیط اجتماعی خود مهیا کنید. اگر در دانشگاه در حال تحصیل هستید و می خواهید این راه کسب علم و دانش را ادامه دهید، چاپ کتاب می تواند به عنوان رزومه تحقیقاتی شما و نمره مثبت به شمار آید به خصوص در آزمون مصاحبه دکتری. برای اینکه بتوانید چاپ کتاب خود را در سریعترین زمان ممکن انجام دهید، دانستن مراحل چاپ کتاب و هزینه چاپ کتاب به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

با مراحل چاپ کتاب آشنا شوید

بسیاری از افراد علاقه دارند نامی از خود بر روی یک کتاب داشته باشند. گاهی اوقات این کتاب می‌تواند محتوای بسیار ارزشمندی داشته باشد و توسط مردم یا اگر کتابی علمی باشد توسط اهالی علم و دانشگاهیان مورد استقبال قرار گیرد. گاهی اوقات نیز هدف نویسنده یا مترجم از چاپ کتاب عرضه آن به تعداد محدود و برای یک جامعه هدف خاص است. در هر دو صورت، چاپ کتاب مراحلی دارد که گاهی اوقات برای یک نویسنده پیچیده و مبهم است اما برای موسساتی که در این حوزه فعالیت دارند و روزانه کتاب‌هایی را به آماده چاپ می‌کنند بسیار ساده هستند. با نارون پاب همراه باشید تا با مراحل چاپ کتاب آشنا شوید.

+ مراحل ترجمه کتاب و چاپ کتاب در ایران

راهنمای چاپ کتاب

books_guideشاید برای شما هم پیش آمده که یک مدیر، همکار یا یک دوست برای چاپ کتابی که تألیف کرده است از شما راهنمایی بخواهد.

فرض ما بر این است که کتاب رسیده در یکی از قطع های استاندارد چاپ پالتویی، رقعی، وزیری، رحلی، خشتی و یا … (در پست های بعد اندازه همه قطع های ذکر شده را عرض می کنم) قرار دارد. مراحل دریافت مجوز ارشاد به شرح زیر است:

تجربیات دیگر نویسندگان

شبنم:با توجه به شرایط چاپ و نشر در ایران آیا برای انتشار اولین کتاب خود با مشکلی مواجه نشدید ؟

یکی از دوستان پسرم که اینجا بود و تازه یک موسسه انتشاراتی هم به راه انداخته بود به من پیشنهاد داد که با سرمایه خودم کتاب را منتشر کنم تا کار سریع تر و بهتر انجام شود و من اولین کتابم را با هزینه بسیار زیادی به تیراژ 5000 نسخه چاپ کردم . اما متاسفانه این آقا که پخش کتاب را هم به عهده داشت ، پس از پخش 700 نسخه از کتاب به آمریکا رفت و حتی بقیه کتاب ها را هم به من نداد. من به موسسه مراجعه کردم و حتی با خود این آقا در آمریکا هم صحبت کردم اما جواب قانع کننده ای نشنیدم و کار به جایی رسید که من می خواستم وکیل بگیرم چراکه وقتی اولین کتاب شما با چنین مشکلی مواجه می شود ممکن است شما به لحاظ روحی صدمه ببینید . در نهایت 1000 نسخه از این کتاب را به من برگرداندند و مبلغ بسیار ناچیزی از 700 نسخه اولیه به من دادند که هزینه حمل کتاب ها به خانه شد !!! 

هلیا:با 1000 نسخه ای که به شما برگردانده شد چه کار کردید ؟

دانلود مقاله، دانلود کتاب، دانلود رایگان کتاب کتاب ,نسخه ,مراحل ,اولین ,اوقات ,گاهی ,گاهی اوقات ,1000 نسخه ,مشکلی مواجه ,اولین کتاب ,کتاب آشنا منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دارالترجمه رسمی هر چی که بخوای اینجا همه چی هست تخفیفان انجمن سایه های سیاه درب اتوماتیک | درب های اتوماتیک | درب و پنجره دوجداره شرکت خرید و فروش فلزیاب 09102191330 atamlm.ir